Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Jak zmiękczyć twardą wodę w mieszkaniu w bloku?

By on Lut 18, 2018 in |

Pytania i odpowiedziJak zmiękczyć twardą wodę w mieszkaniu w bloku?
Gosia zapytał 1 rok temu

Mam bardzo duży problem z twardą wodą w mieszkaniu. Dopiero się wprowadziliśmy, a już cała armatura jest brudna od kamienia. Chciałabym zainstalować zmiękczacz wody na cały dom. Nie interesują mnie pośrednie rozwiązania typu filtr do kuchni.

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 1 rok temu

Instalacja zmiękczacza wody w bloku jest możliwa pod warunkiem, ze mamy dobry dostęp do instalacji z wodą zimną oraz ciepłą. Najlepiej, aby kuchnia i łazienka miały jeden pion. W pomieszczeniu, w którym znajduje się zmiękczacz wody koniecznie musi być odpływ do kanalizacji oraz dostęp do zasilania elektrycznego. Zmiękczacz wody możemy bez przeszkód założyć na zimną wodę.

Dzięki temu nasze urządzenia domowe (pralka, zmywarka, czajnik, żelazko, WC) będą korzystały z miękkiej, zimnej wody, a problemy z osadem znikną. Ciepłej wody niestety nie da się zmiękczać, ale nie ma też takiego wymogu. Do kąpieli i mycia rąk i tak używamy zazwyczaj wody ciepłej, czyli w tym przypadku zmieszanej wody zimnej miękkiej oraz gorącej twardej. Sumarycznie i tak otrzymujemy wodę o mniejszym stopniu twardości, która albo nie będzie pozostawiała osadów, albo będzie pozostawiała niewielki, łatwy do usunięcia. Warto pamiętać, że im cieplejsza woda, tym wyższa twardość. Po kąpieli można jednak spłukać kabinę zimną, zmiękczoną wodą – to powinno pomóc.

Osoby mieszkające w blokach zazwyczaj wybierają kompaktowe, mniejsze modele zmiękczaczy wody typu Ecoperla Slimline CS 11 lub 14, ponieważ są tak małe, że bez problemu zmieszczą się w szafce i zabudowie.