Jak zmiękczyć twardą wodę w mieszkaniu w bloku?

Zbiornik ciepłej wody w kuchni

Twarda woda jest powszechnym problemem dla wielu mieszkańców bloków mieszkalnych. Twardość wody wynika z zawartości minerałów, takich jak wapń i magnez, które mogą powodować szereg problemów, takich jak osad kamienia na sprzęcie AGD i powierzchniach łazienkowych oraz skutkować większym zużyciem środków czystości. Rozwiązaniem może być zmiękczacz wody, ale jak zainstalować go w mieszkaniu blokowym? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czy instalacja zmiękczacza wody w bloku jest możliwa?

Instalacja zmiękczacza wody w bloku jest jak najbardziej możliwa pod warunkiem, że mamy dobry dostęp do instalacji z wodą zimną oraz ciepłą. Najlepiej, gdy kuchnia i łazienka mają jeden pion. Przy wyborze lokalizacji dla zmiękczacza wody, warto pamiętać, że urządzenie to wymaga również odpływu do kanalizacji oraz dostępu do zasilania elektrycznego.

Zmiękczacz na zimną wodę – dobre rozwiązanie?

Najłatwiejszym rozwiązaniem, a jednocześnie dającym dobre efekty, jest instalacja zmiękczacza wody na zimną wodę. Dlaczego? Przede wszystkim, urządzenia domowe, takie jak pralka, zmywarka, czajnik, żelazko czy WC, będą korzystały z miękkiej, zimnej wody. Dzięki temu problem z osadem zniknie, a urządzenia te będą działały efektywniej i dłużej.

A co z ciepłą wodą?

Ciepłej wody, niestety, nie da się zmiękczyć, ale nie ma też takiego wymogu. Do kąpieli i mycia rąk zazwyczaj używamy wody ciepłej, czyli w tym przypadku zmieszanej wody zimnej miękkiej oraz gorącej twardej. W efekcie otrzymujemy wodę o mniejszym stopniu twardości, która albo nie będzie pozostawiała osadów, albo będzie pozostawiała niewielki, łatwy do usunięcia osad. Warto jednak pamiętać, że im cieplejsza woda, tym wyższa twardość. Po kąpieli można jednak spłukać kabinę zimną, zmiękczoną wodą – to powinno pomóc.

Jakie zmiękczacze wybierają mieszkańcy bloków?

Osoby mieszkające w blokach zazwyczaj wybierają kompaktowe, mniejsze modele zmiękczaczy wody, ponieważ są tak małe, że bez problemu zmieszczą się w szafce i zabudowie. Przykładem mogą być modele takie jak Ecoperla Slimline 14 czy Ecoperla Vita 12, które są nie tylko kompaktowe, ale również wydajne, łatwe w obsłudze i oferują dobrą jakość zmiękczanej wody.

Zobacz także:

Masz pytanie? Napisz!

1 + 3 =

Nie wiesz co wybrać? Zadzwoń!

Tyle zmiękczaczy wody na rynku, że nie wiesz co wybrać? Nie chcesz przepłacać za drogie kampanie reklamowe zmiękczaczy wody, ale jednocześnie poszukujesz skutecznego rozwiązania? Jestem tutaj, by Ci pomóc! Znajdę dopasowany sprzęt dla Twoich potrzeb.

Telefon: 532 916 941