Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Jak wygląda eksploatacja zmiękczacza wody?

By on Sty 11, 2018 in |

Pytania i odpowiedziJak wygląda eksploatacja zmiękczacza wody?
Rafał zapytał 1 rok temu

Stoję właśnie przed zakupem urządzenia. Zastanawia mnie tylko jak wygląda kwestia eksploatacji zmiękczacza wody. Jakie to są czynności? Co ja dokładnie będę musiał robić, żeby woda w domu była cały czas miękka. Wszyscy piszą, że ich urządzenia są “praktycznie” bezobsługowe. Na czym to polega?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 1 rok temu

Zmiękczacze wody faktycznie należą do grupy urządzeń, które nie potrzebują nakładów naszej uwagi. Po zakupie takiego produktu wystarczy go zaprogramować. Ustawienia są zapisywane w głowicy sterującej i zmiękczacz wody pracuje zgodnie z tymi wytycznymi, a my nie musimy się praktycznie niczym przejmować. Od tej pory wystarczy, że co jakiś czas zakupimy sól tabletkowaną i dosypiemy odpowiednią ilość do zbiornika przeznaczonego na sól regeneracyjną. Oprócz tego zmiękczacz wody nie wymaga naszej uwagi.

Watro pamiętać o wymianie wkładów w filtrze wstępnym, jednak ten proces powinien być przeprowadzany raz na rok. Oprócz tego raz na jakiś czas należy umówić serwis, aby ocenił czy ze zmiękczaczem wody wszystko jest w porządku i czy działa prawidłowo.