Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Jak wygląda eksploatacja zmiękczacza wody?

By on Sty 11, 2018 in |

Pytania i odpowiedziJak wygląda eksploatacja zmiękczacza wody?
Rafał zapytał 1 rok temu

Stoję właśnie przed zakupem urządzenia. Zastanawia mnie tylko jak wygląda kwestia eksploatacji zmiękczacza wody. Jakie to są czynności? Co ja dokładnie będę musiał robić, żeby woda w domu była cały czas miękka. Wszyscy piszą, że ich urządzenia są “praktycznie” bezobsługowe. Na czym to polega?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Zmiękczacze wody faktycznie należą do grupy urządzeń, które nie potrzebują nakładów naszej uwagi. Po zakupie takiego produktu wystarczy go zaprogramować. Ustawienia są zapisywane w głowicy sterującej i zmiękczacz wody pracuje zgodnie z tymi wytycznymi, a my nie musimy się praktycznie niczym przejmować. Od tej pory wystarczy, że co jakiś czas zakupimy sól tabletkowaną i dosypiemy odpowiednią ilość do zbiornika przeznaczonego na sól regeneracyjną. Oprócz tego zmiękczacz wody nie wymaga naszej uwagi.

Watro pamiętać o wymianie wkładów w filtrze wstępnym, jednak ten proces powinien być przeprowadzany raz na rok. Oprócz tego raz na jakiś czas należy umówić serwis, aby ocenił czy ze zmiękczaczem wody wszystko jest w porządku i czy działa prawidłowo.