Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Jak dobrać wielkość zmiękczacza wody do swoich potrzeb?

By on Sty 4, 2018 in |

Pytania i odpowiedziJak dobrać wielkość zmiękczacza wody do swoich potrzeb?
Darek zapytał 1 rok temu

Wiele urządzeń do zmiękczania wody posiada różne warianty wielkościowe. Sprzedawcy zwykli kategoryzować zmiękczacze wody ze względu na ilość osób w domu. A co jak przyjeżdżają goście? Zużycie wody w takich okresach przecież wzrasta. To czy wtedy taki mniejszy zmiękczacz wody wystarczy?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 1 rok temu

Dobór odpowiedniego zmiękczacza wody jest bardzo ważną kwestią. W tym wypadku największym kłopotem, przed jakim stają przyszli użytkownicy, jest dobór wystarczającej ilości złoża.

Liczba lokatorów danego gospodarstwa domowego to tylko jeden z wielu czynników mających wpływ na pracę zmiękczacza wody. Przede wszystkim bardzo dużą rolę odgrywa określenie realnego stopnia twardości wody. Liczy się także ilość miejsc poboru wody oraz sama ilość wody zużywanej każdego dnia.

Oczywiście, przyjmuje się orientacyjne przedziały, aby użytkownik mógł lepiej wyobrazić sobie skalę działania urządzenia. I tak dla rodziny 3-4 osobowej najczęściej wystarczą zmiękczacze wody z około 20 litrami żywicy jonowymiennej, natomiast dla rodziny 5-6 osobowej proponuje się już najwyższe kompaktowe modele z 30 litrami złoża. Przy wyższym stopniu twardości wody zalecane są jednak nieco większe modele, z większą ilością złoża niż standardowo przewidywane. Wtedy zyskamy pewność, że woda będzie filtrowana prawidłowo, a złoże będzie nam służyło przez wiele lat. Oprócz tego polecany jest wybór urządzeń z żywicą monosferyczną, która jest bardziej wydajna i ma dłuższą żywotność niż te standardowo stosowane w zmiękczaczach wody.

Co do wizyt gości – jeśli nie są zbyt częste, mniejszy zmiękczacz wody na pewno sprosta temu wyzwaniu. Jedyne co nas może spotkać to trochę częstsza regeneracja. Jeśli jednak uwielbiamy gości i chętnie oraz często ich przyjmujemy, najlepiej wybrać model z nieco większą ilością złoża.