Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Po co mi zmiękczacz wody jak woda wodociągowa jest dobra?

By on Cze 19, 2018 in |

Pytania i odpowiedziPo co mi zmiękczacz wody jak woda wodociągowa jest dobra?
Ilona zapytał 10 miesięcy temu

Jakość wody z sieci na przestrzeni wielu lat bardzo się poprawiła. Wodociągi wciąż modernizują swoje instalacje. W niektórych stacjach nad jakością wody czuwają nawet małże. Woda z kranu spełnia wszystkie normy, tak więc po co kupować zmiękczacz wody? Nie jest to strata kasy?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 9 miesięcy temu

Zakłady wodociągowe faktycznie dokładają wszelkich starań, by dostarczana przez nie woda była jak najwyższej jakości. Parametry muszą odpowiadać normom określonym przez ministra zdrowia w specjalnym rozporządzeniu.

Normy dotyczące twardości wody są bardzo wysokie i maksymalny dopuszczalny poziom to aż 500 mg CaCO3/dm³. To już jest woda zaliczająca się do bardzo twardych. Problem wysokiego stopnia twardości wody występuje na terenie całego kraju.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do spożywania wody o takich właściwościach, jednak twarda woda jest niebezpieczna dla instalacji, kotłów grzewczych, domowych sprzętów AGD. Czyni wiele szkód. Dochodzi na przykład do sporych strat energii. Oprócz tego twarda woda może być przyczyną wielu awarii, przy jej obecności wzrasta zużycie środków czyszczących oraz kosmetyków.

Właśnie z tych powodów wiele osób podejmuje decyzję o zakupie zmiękczacza wody. Od właścicieli tego typu urządzeń słyszę same pochwały i słowa zadowolenia. Nigdy nie spotkałem się z opinią, że zakup zmiękczacza wody to była strata pieniędzy.

Jako dodatkowy argument mogę napisać, że wielu producentów kotłów grzewczych wymaga od swoich klientów zmiękczania wody w celu utrzymania warunków gwarancyjnych. To tylko pokazuje jak wielki wpływ na stan urządzeń ma twardość wody.