Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Na co zwracać uwagę przy wyborze zmiękczacza wody?

By on Sty 7, 2018 in |

Pytania i odpowiedziNa co zwracać uwagę przy wyborze zmiękczacza wody?
Weronika zapytał 1 rok temu

Szukam odpowiedniego zmiękczacza wody i nie wiem na co mam zwracać uwagę. Jest tego tyle w internecie, że aż głowa boli. Każdy poleca swoje produkty i ciężko znaleźć jakieś obiektywne informacje. Chcę wiedzieć co jest kluczowe przy wyborze zmiękczacza wody?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 1 rok temu

Przy wyborze zmiękczacza wody jest kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę:

Ilość złoża – przede wszystkim musimy ocenić, jak duży zmiękczacz wody będzie potrzebny w gospodarstwie domowym. Pod uwagę brana jest: ilość osób, ilość miejsc poboru wody, maksymalne zużycie wody oraz stopień twardości wody.

Jakość złoża – równie istotna jest jakość złoża znajdującego się w zmiękczaczach wody. Im lepszej jakości żywica jonowymienna, tym dłuższa jest jej żywotność i lepsze efekty filtracji. Na rynku dostępna jest żywica monosferyczna, którą eksperci polecają do każdego zmiękczacza wody. W porównaniu do standardowych złóż jonowymiennych, dzięki swojej jednakowej budowie każdej cząsteczki żywica monosferyczna w każdym miejscu zmiękczacza wody filtruje wodę z taką samą dokładnością i zużywa się w takim samym tempie.

Głowica sterująca – ten element jest sercem każdego zmiękczacza wody i odpowiada za jakość jego pracy. Najlepiej wybierać urządzenia ze sprawdzonymi głowicami, które da się serwisować w razie takiej potrzeby.
Jakość obudowy – to kwestia dotycząca kompaktowych zmiękczaczy wody. Warto wziąć pod uwagę jakość tworzywa sztucznego, z którego została wykonana obudowa. Liczy się jego trwałość oraz temperatura, jaką może osiągać maksymalnie filtrowana woda. Ten aspekt jest ważny, jeśli zależy nam na braku uszkodzeń mechanicznych, pęknięć, etc.

Dodatkowe usprawnienia – obecnie na rynku można znaleźć wiele zmiękczaczy wody z różnymi dodatkowymi funkcjami. Niektóre z nich mają zapewnić większy komfort użytkowania. W tym celu powstały na przykład: urządzenia z funkcją WiFi, systemem suchego zbiornika czy alarmy związane z dosypywaniem soli tabletkowanej. Inne funkcjonalności dotyczą zmniejszenia kosztów eksploatacji i zwiększenia wydajności zmiękczacza wody: specjalnie opracowane cykle regeneracji, Ecoperla Perfect System. Warto pamiętać, że każda funkcja wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów. W niektórych przypadkach jednak warto, ponieważ pewne funkcjonalności sprawiają, że znacznie spadają koszty eksploatacji, a wydajność wzrasta. Dobór zmiękczacza wody z- lub bez funkcjonalności jest jednak kwestią indywidualną.

Jeśli zwrócimy uwagę na te wszystkie aspekty podczas wyboru zmiękczacza wody, będziemy mogli mieć pełne przekonanie, że wybrany przez nas produkt będzie dobry i sprosta naszym oczekiwaniom.