Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Jaką sól kupić do zmiękczacza wody?

By on Cze 19, 2018 in |

Pytania i odpowiedziJaką sól kupić do zmiękczacza wody?
Aneta zapytał 10 miesięcy temu

Do zakupionego zmiękczacza wody dostałam worek tabletek solnych. Minął miesiąc i sól w zbiorniku się skończyła. Teraz chciałabym kupić od razu zapas tej soli. Gdzie mogę takową kupić (oprócz internetu) i na co zwracać uwagę podczas wyboru soli do zmiękczacza wody?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 9 miesięcy temu

Sól przeznaczona do zmiękczaczy wody jest dostępna w wielu wariantach do wyboru: zbitych blokach, granulkach, tabletkach. Dobór wybranego rodzaju jest zależny od modelu zmiękczacza wody. Wytyczne na ten temat można znaleźć w instrukcji obsługi lub w informacjach od producenta. Dystrybutor również powinien nam udzielić odpowiedzi w tej kwestii.

Koniecznie należy stosować rodzaj soli regeneracyjnej podany przez producenta lub dystrybutora. Inaczej zmiękczacz wody nie będzie działał prawidłowo. W większości przypadków wykorzystywana jest sól tabletkowana, ponieważ ulega szybkiemu rozpuszczaniu i nie zbija się w bryły tak szybko, jak inne rodzaje.

Sól regeneracyjną do zmiękczaczy wody można dostać w praktycznie każdym markecie budowlanym. Można też poszukać firmy zajmującej się uzdatnianiem wody w swojej okolicy – tam na pewno będzie możliwość zamówienia potrzebnej ilości. Oprócz tego, jak Pani wcześniej wspomniała, jest też możliwość złożenia zamówienia przez Internet.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, czy sól została właściwie wyprodukowana. Na przykład zbyt niskie ciśnienie prasy lub za duża wilgotność mogą sprawić, że sól wraz z upływem czasu z formy tabletkowanej przekształci się w proszek, a to raczej nie posłuży urządzeniu. Warto wybierać sól od znanych producentów.