Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Jaka jest trwałość i żywotność zmiękczacza wody?

By on Lut 16, 2018 in |

Pytania i odpowiedziJaka jest trwałość i żywotność zmiękczacza wody?
Aneta zapytał 1 rok temu

Jestem prawie przekonana do zakupu centralnego zmiękczacza wody. Chciałabym się jeszcze dowiedzieć jaka jest żywotność takiego sprzętu. Czy są jakieś materiały eksploatacyjne czy po kilku latach muszę wymienić całe urządzenie na nowe?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 1 rok temu

Centralny zmiękczacz wody jest inwestycją na długie lata. Nie trzeba go wymieniać na nowy, no chyba że spodoba się Pani inny model i uzna Pani, że to dobra inwestycja. W centralnych zmiękczaczach wody wymianie podlega jedynie żywica jonowymienna. Ten proces najczęściej przeprowadzają profesjonalni serwisanci po upływie od 7 do 10 lat (w zależności od jakości złoża filtracyjnego).

Jeśli będziemy dbać o nasz zmiękczacz wody prawidłowo, regularnie kontrolować jego skuteczność, dodawać dobrej jakości sól tabletkowaną do zbiornika,

kontrolować ewentualne powstawanie mostów solnych i zbryleń, dbać o czystość inżektorów oraz zbiornika solanki i wymieniać złoże, gdy zajdzie taka potrzeba, nic złego nie powinno się dziać, a zmiękczacz wody powinien służyć stale i nie ulegać awariom.