Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Jak smakuje woda po zmiękczaniu?

By on Cze 19, 2018 in |

Pytania i odpowiedziJak smakuje woda po zmiękczaniu?
Grażyna zapytał 10 miesięcy temu

Czy woda po zmiękczaczu wody nie jest słona, skoro do regeneracji złoża używa się tabletek solnych? Chciałabym pić wodę prosto z kranu i nie wiem czy w takim razie mogę zainstalować zmiękczacz wody.

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 9 miesięcy temu

Woda, którą otrzymujemy po zmiękczaniu nie charakteryzuje się słonym smakiem. Można ją bez przeszkód spożywać.

Po zastosowaniu zmiękczacza wody ilość sodu w wodzie faktycznie wzrasta, jednak stężenie chlorków pozostaje takie samo. Słony smak jest wynikiem połączenia sodu z chlorkami, a w tym przypadku nie dochodzi do tego procesu. Nie ma szans na to, aby zmiękczona woda była słona.

Warto pamiętać, że zmiękczacze wody eliminują z wody jedynie jony magnezu i wapnia. Reszta parametrów pozostaje bez zmian. Jeśli jednak chcemy mieć dokładnie oczyszczoną wodę do picia, o odpowiednich właściwościach organoleptycznych, możemy zamontować system odwróconej osmozy lub kolumnę węglową.

Jeśli w gospodarstwie znajduje się zmiękczacz wody, może zdarzyć się sytuacja, że z kranu popłynie słona woda. Bezpośrednią przyczyną jest awaria urządzenia oraz nieprawidłowo przeprowadzana regeneracja. W takiej sytuacji najlepiej jak najszybciej skontaktować się ze swoim sprzedawcą w celu zażegnania problemu.