Ile mikronów przed zmiękczaczem wody?

Filtry narurowe przed zmiękczaczem wody

W procesie uzdatniania wody, zmiękczacz jest kluczowym elementem, który zapewnia nam miękką wodę w naszych kranach. Ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, co dzieje się przed tym urządzeniem? Filtracja wstępna jest równie ważna i ma znaczenie w optymalizacji działania zmiękczacza. W tym artykule wyjaśnimy, jaką dokładność filtracyjną powinien mieć wkład filtru przed zmiękczaczem wody.

Dokładność filtracyjna

Optymalna dokładność filtracyjna wkładu przed zmiękczaczem wody wynosi od 10 do 25 mikronów. Tak precyzyjne filtry są wystarczające do zabezpieczenia głowicy urządzenia przed ewentualnymi zabrudzeniami, piaskiem czy innymi zanieczyszczeniami, które mogłyby wpłynąć na jego efektywność. Aby wydłużyć żywotność takich wkładów, można rozważyć instalację filtrów zgrubnych przed doczyszczającymi. Filtry zgrubne mają koło 100 mikronów dokładności. Przykładem takich wstępnych (zgrubnych) rozwiązań są filtry Atlas Filtri z serii Hydra.

Wybór marki i serii filtrów

Jest wiele dostępnych marek i serii filtrów, które mogą być używane przed zmiękczaczem wody. Osobiście polecamy wybór filtrów marki Atlas Filtri, szczególnie z serii Sanic. Ta seria filtrów używa jonów srebra, tworząc na filtrze powłokę bakteriostatyczną. Dzięki temu nie tylko zabezpieczamy zmiękczacz, ale również ograniczamy rozwój bakterii na etapie wstępnej filtracji.

Dlaczego to jest ważne?

Zastosowanie filtru z odpowiednią dokładnością filtracyjną jest kluczowe dla długotrwałej i bezawaryjnej pracy zmiękczacza wody. Filtr o zbyt dużej dokładności może nie zabezpieczyć urządzenia przed większymi zanieczyszczeniami, natomiast zbyt mała dokładność może prowadzić do szybszego zużycia żywicy i innych elementów zmiękczacza.

Podsumowanie

Filtr przed zmiękczaczem wody to równie ważny element systemu uzdatniania wody, jak sam zmiękczacz. Wybierając wkład filtracyjny o dokładności od 10 do 25 mikronów i korzystając z renomowanych marek takich jak Atlas Filtri, możemy znacząco wpłynąć na efektywność i żywotność naszego zmiękczacza wody.

Zobacz także:

Masz pytanie? Napisz!

15 + 4 =

Nie wiesz co wybrać? Zadzwoń!

Tyle zmiękczaczy wody na rynku, że nie wiesz co wybrać? Nie chcesz przepłacać za drogie kampanie reklamowe zmiękczaczy wody, ale jednocześnie poszukujesz skutecznego rozwiązania? Jestem tutaj, by Ci pomóc! Znajdę dopasowany sprzęt dla Twoich potrzeb.

Telefon: 532 916 941