Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Gdzie i jak instaluje się zmiękczacz wody?

By on Sty 28, 2018 in |

Pytania i odpowiedziGdzie i jak instaluje się zmiękczacz wody?
Szczepan zapytał 1 rok temu

Mieszkamy w domku jednorodzinnym i chcielibyśmy zakupić taki sprzęt. Chciałbym uzyskać informacje praktycznie dotyczące montażu zmiękczacza wody. W którym miejscu należy podłączyć się urządzeniem do instalacji? Czy wymagane są jakieś specjalne narzędzia i złączki czy można to zrobić na wężach elastycznych?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 1 rok temu

Centralny zmiękczacz wody należy zamontować wpinając go w instalację wodną. W przypadku tych urządzeń filtracyjnych kompletnego znaczenia nie ma materiał, z którego zostały wykonane rury. Zmiękczacze wody zazwyczaj montuje się niedaleko wodomierzy lub w innym miejscu. Koniecznie musi być zainstalowany przed rozgałęzieniem instalacji na konkretne pomieszczenia.

Zmiękczacze wody najczęściej są montowane w piwnicach, kotłowniach, garażach, pomieszczeniach gospodarczych, rzadziej w łazienkach. Pomieszczenie, w którym ma zostać podłączony zmiękczacz wody musi być prawidłowo przygotowane. Koło miejsca instalacji powinno znajdować się gniazdko elektryczne, by móc dostarczyć prąd niezbędny do uruchomienia urządzenia. Powinniśmy zadbać też o odrzut popłuczyn do kanalizacji – w tym celu niezbędny będzie odpływ. Ważna jest także odpowiednia ilość miejsca na zmiękczacz wody.

W domkach jednorodzinnych zazwyczaj da się zainstalować zmiękczacz wody. Niestety, zdarzają się przypadki, gdy potrzebne stają się niewielkie przeróbki instalacji.

Do montażu zmiękczacza wody bez problemu można użyć węży elastycznych. Na przykład FixaFlex ma w swojej ofercie węże elastyczne przeznaczone właśnie do takich zadań.