Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Czy w trakcie regeneracji zmiękczacza wody nie ma wody w kranie?

By on Lut 17, 2018 in |

Pytania i odpowiedziCzy w trakcie regeneracji zmiękczacza wody nie ma wody w kranie?
Ireneusz zapytał 1 rok temu

Czy podczas regeneracji zmiękczacza jest dostęp do wody w domu? Ile trwa taki proces regeneracji? Jak często się wykonuje? Czy to jest tak, że ja muszę coś ustawić w głowicy, aby regeneracja się włączała czy urządzenie samo rozpoczyna ten proces?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 1 rok temu

W trakcie regeneracji zmiękczacz wody przestaje redukować stopień twardości wody. Podczas tego procesu woda omija zmiękczacz wody, płynie obejściem. Mamy więc dostęp do wody z kranu, jednak jest to woda niezmiękczona, surowa. Proces regeneracji trwa w zależności od modelu i producenta od 60 minut do 2 godzin. Częstotliwość regeneracji jest uzależniona od ustawień wprowadzonych w głowicy sterującej po pierwszym uruchomieniu. Zmiękczacze wody przeprowadzają regenerację automatycznie. W zależności od modelu i ustawień głowicy regeneracja może odbywać się czasowo (po upływie konkretnego okresu) lub objętościowo (po przefiltrowaniu konkretnej ilości wody).

Zmiękczacze wody są zazwyczaj programowane w taki sposób, aby regeneracja odbywała się w nocy (najczęściej około 2 nad ranem), kiedy jest najmniejsze prawdopodobieństwo, że z wody będą korzystali domownicy.