Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Zmiękczacz wody kompaktowy czy dwuczęściowy – jaki wybrać?

By on Lut 21, 2018 in |

Pytania i odpowiedziZmiękczacz wody kompaktowy czy dwuczęściowy – jaki wybrać?
Roman zapytał 1 rok temu

Przeglądając oferty internetowe, trafiam na dwa rodzaje urządzeń do zmiękczania wody. Są to zmiękczacze wody kompaktowe (w jednej obudowie) i dwuczęściowe (złożone z butli i zbiornika na sól). Ceny są mocno zbliżone i właściwości tego sprzętu także wydają się identyczne. Co w takim razie lepiej wybrać?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 1 rok temu

Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od naszego produktu oraz gdzie będzie użytkowany. Do większości domów jednorodzinnych wybierane są raczej kompaktowe zmiękczacze wody. Zajmują o wiele mniej miejsca niż urządzenia dwuczęściowe, a wszystkie elementy są zamknięte w obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego wyposażonej w panel sterujący.

Zazwyczaj kompaktowe zmiękczacze wody są wystarczającym rozwiązaniem, jednak zdarza się, że w danym gospodarstwie potrzebna jest jeszcze większa wydajność. Największą zaletą zmiękczaczy dwuelementowych jest to, że części można dowolnie komponować i dobierać do konkretnej sytuacji. Bez problemu można wybrać wielkość butli oraz niestandardową ilość złoża potrzebną do uzdatnienia wody w danym przypadku. Na rynku można znaleźć też gotowe zmiękczacze dwuczęściowe w różnych rozmiarach. Dobrym przykładem jest seria Ecoperla Softower – mają większą wydajność, większą ilość złoża w porównaniu do zmiękczaczy kompaktowych oraz takie parametry, że mogą posłużyć nawet w niektórych gałęziach przemysłu.