Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Zmiękczacz wody kompaktowy czy dwuczęściowy – jaki wybrać?

By on Lut 21, 2018 in |

Pytania i odpowiedziZmiękczacz wody kompaktowy czy dwuczęściowy – jaki wybrać?
Roman zapytał 11 miesięcy temu

Przeglądając oferty internetowe, trafiam na dwa rodzaje urządzeń do zmiękczania wody. Są to zmiękczacze wody kompaktowe (w jednej obudowie) i dwuczęściowe (złożone z butli i zbiornika na sól). Ceny są mocno zbliżone i właściwości tego sprzętu także wydają się identyczne. Co w takim razie lepiej wybrać?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od naszego produktu oraz gdzie będzie użytkowany. Do większości domów jednorodzinnych wybierane są raczej kompaktowe zmiękczacze wody. Zajmują o wiele mniej miejsca niż urządzenia dwuczęściowe, a wszystkie elementy są zamknięte w obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego wyposażonej w panel sterujący.

Zazwyczaj kompaktowe zmiękczacze wody są wystarczającym rozwiązaniem, jednak zdarza się, że w danym gospodarstwie potrzebna jest jeszcze większa wydajność. Największą zaletą zmiękczaczy dwuelementowych jest to, że części można dowolnie komponować i dobierać do konkretnej sytuacji. Bez problemu można wybrać wielkość butli oraz niestandardową ilość złoża potrzebną do uzdatnienia wody w danym przypadku. Na rynku można znaleźć też gotowe zmiękczacze dwuczęściowe w różnych rozmiarach. Dobrym przykładem jest seria Ecoperla Softower – mają większą wydajność, większą ilość złoża w porównaniu do zmiękczaczy kompaktowych oraz takie parametry, że mogą posłużyć nawet w niektórych gałęziach przemysłu.