Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Jak regulować stopień twardości wody po zmiękczaniu?

By on Lut 5, 2018 in |

Pytania i odpowiedziJak regulować stopień twardości wody po zmiękczaniu?
Darek zapytał 1 rok temu

Czy zmiękczacze wody pozwalają w jakiś sposób na regulowanie parametrów filtrowanej wody? Czy mogę na sterowniku określić jaka ma być twardość wody na wyjściu? Przede wszystkim – czy muszę w ogóle utwardzać wodę po zmiękczaniu?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 1 rok temu

W praktycznie każdym zmiękczaczu wody można wyregulować stopień twardości wody na wyjściu. W zależności od modelu dokonuje się tego na dwa sposoby:

  1. Stopień zmiękczania wody można ustawić na panelu głowicy sterującej
  2. Istnieje możliwość mechanicznego ustawienia stopnia twardości wody na wyjściu. Wystarczy wyregulować śrubę umieszczoną na tak zwanym by-passie. Inna nazwa to zawór zwrotny.

Czy wodę po zmiękczaniu trzeba utwardzać? To kwestia indywidualna. Większość osób, które zakupują zmiękczacze wody życzy sobie, aby ciecz była zmiękczana całkowicie – z takiej im się najlepiej korzysta. Czasem jednak zdarza się, że woda zmiękczona do zera nie odpowiada użytkownikom, wydaje się zbyt śliska, źle spłukuje mydło – w takich przypadkach właśnie zaleca się zmieszanie wody surowej ze zmiękczoną.
Oprócz tego mieszacz warto zastosować, kiedy posiadamy w gospodarstwie domowym instalację wykonaną z miedzi lub ze stali – te materiały dość kiepsko reagują z bardzo miękką wodą. W tym przypadku zaleca się ustawienie twardości wyjściowej na 50 – 60 mg CaCO3.