Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Zadzwoń: 882 828 160

Czy można pić wodę po zmiękczaczu wody?

By on Lut 11, 2018 in |

Pytania i odpowiedziCzy można pić wodę po zmiękczaczu wody?
Roman zapytał 1 rok temu

Zainstalowaliśmy niedawno zmiękcz wody. Jestem bardzo zadowolony z działania samego urządzenia. Osad z armatury zniknął w mgnieniu oka. Teraz pozostaje jeszcze jedno pytanie, które nie daje mi spokoju. Czy ja mogę i czy moje dzieci mogą pić wodę po zmiękczaczu? Czy to nie jest szkodliwe dla zdrowia? Czy powinniśmy zainstalować dodatkowy filtr do wody w kuchni?

1 odpowiedzi
Adam Rozak Personel odpowiedział 1 rok temu

Wodę zmiękczoną mogą pić zarówno dorośli, jak też dzieci. Warto pamiętać, że taka woda ma nieco mniej minerałów, a jest trochę bogatsza w sód. Jedynie osoby będące na diecie niskosodowej powinny pamiętać o tym, by odliczyć ilość spożytego z taką wodą sodu od dziennego limitu.

Podczas zmiękczania wody z usuwaniem twardości wody o każdy stopień w skali niemieckiej, do wody trafia około  8 – 8,2 mg sodu na litr przefiltrowanej wody. Mimo wszystko to nadal są śladowe ilości. Nawet przy dziennym spożyciu 3 litrów do organizmu wraz z wodą trafia tyle sodu, ile znajduje się w 1 kromce białego chleba.

Warto przypomnieć, że ważne dla zdrowia minerały (w tym magnez i wapń) czerpiemy głównie ze składników spożywczych, a nie z wody. To właśnie minerały z pokarmów są najlepiej przyswajalne i niosą najwięcej korzyści. Jeśli ktoś bardzo się uprze na to, że chce mieć wodę z wapniem, magnezem i mniejszą ilością sodu, może dodatkowo zainstalować u siebie w kuchni system odwróconej osmozy z mineralizatorem wody.